fb
Popis fotky Hobby filatelie numismatika

Jsme smluvními partnery
České mincovny a České národní banky

Dukátová řada ČR 2021 - Po stopách předků proof (ČM 2021)

Poslední kus !!!

Celý popis produktu
skladem (1 ks)
Cena: 144 000
Sazba DPH: včetně DPH 21 %
ks
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis produktu

Materiál: Zlato
Váha: 62,83 g
Ryzost: 986 / 1000
Provedení: PROOF
Autor: Lenka Nebeská, DiS
Emisní náklad: 121 ks
Datum emise: leden 2021
Balení: Dřevěná etue mahagonová
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent: Česká mincovna

 

 

 

Pravděpodobně každá firma nebo společnost, jejíž produkty mají hmotný ráz, má nějakou svou „výkladní skříň“, či „vlajkovou loď“. 

Takovýmito výrazy můžeme směle označit tradiční Dukátovou řadu ČR 2021 z dílny České mincovny, která je s trochou nadsázky vyprodaná již během procesu tvorby. 

 

Autorka řady, medailérka Lenka Nebeská, DiS., zajistila vpravdě nebeskou úroveň detailů každému ze čtyř výše zmíněných uměleckých děl. 

Všechny tyto emise jsou přísně limitovány, a tak celá sada zlatých dukátů je k dispozici v 121 exemplářích.

 

 

 

 

 

Jednodukát - Věstonická Venuše

 

Výkladní skříň ČM, tedy dukátová řada, se letos podívá na zoubek našim předkům, a kde jinde zahájit „klenotní“ sérii, než u legendárního archeologického klenotu – Věstonické Venuše. Když ji Josef Seidl a Emanuel Dania (pomocníci archeologa Karla Absolona) v červenci 1925 vykopali na nalezišti mezi Dolními Věstonicemi a Pavlovem, jistě netušili, jaký rozruch vzbudí. Přibližně třicet tisíc let stará kráska se stala nejen dokladem toho, jak se v průběhu tisíciletí měnily míry sex symbolů, ale zároveň se zařadila mezi nejstarší keramická díla na světě.

 

 

 

Dvoudukát - Keltská hlava z Mšeckých Žehrovic

 

Tento zlatý dvoudukát nese motiv přibližně 25 cm vysoké kamenné keltské hlavy z Mšeckých Žehrovic, která je jediným (takto detailně zpracovaným) dokladem keltského umění na našem území. Odhaduje se, že byla vytvořena ve 3. století př. n. l., a že má vyobrazovat druida. Roku 1943 ji objevil Josef Šlajchrt, který poznal hodnotu svého objevu, a přivolal pracovníky Národního muzea, kam byla posléze skulptura tajně (z obavy před zrekvírováním nacisty) převezena.

 

 

 

Pětidukát - Velkomoravský kříž z Mikulčic

 

Tento pětidukát zdobí motiv stříbrného velkomoravského kříže, který je artefaktem poněkud tajemným. Je datován do 8. nebo 9. století n. l., a dodnes není zcela jisté, jaké vlivy na něm převládají. Výraz Kristovy tváře byl připisován působení irských misionářů na území Velké Moravy, oděv však má poukazovat na vliv církve pravoslavné. Pochybnosti panují rovněž nad zkomoleným nápisem v horní části kříže, který sestává z (pravděpodobně) čtyř písmen – CCXO.

 

 

 

Desetidukát - Kosmova kronika česká 

 

Zlatý desetidukát je vyzdoben motivem Kosmovy kroniky české, která také završuje čtyřdílnou dukátovou sérii, věnovanou našim předkům. Zmíněná kronika vznikla mezi léty 1119-1125, a představuje záznam raných dějin Čechů. Stala se inspirací pro celou řadu pozdějších kronikářů, jakkoliv je někdy poněkud jednostranná. Její rozpětí je vskutku působivé – pokrývá období od stavby babylonské věže až po smrt Vladislava I. roku 1125.

 

 

 

 

Nejlepší ceny a nejširší sortiment pamětních mincí a medailí naleznete jedině u nás. 

 

Jsme již deset let jediná prodejna s kompletním sortimentem České mincovny a ČNB v Moravskoslezském kraji. Navíc u nás naleznete položky, které jsou v Praze, nebo v Jablonci nad Nisou již vyprodané.

 

Nakupujte mince a medaile v Havířově, podpoříte náš region. Budeme se o vás starat s láskou a velmi diskrétně. GDPR jsme zavedli již před léty…

 

Váš Petr Maďa – autorizovaný prodejce ČM a ČNB
Kamenná prodejna Šenovská 1, 736 01 Havířov

 

www.zlatobezdph.cz (web pro investory) fB Zlatobezdph.cz
www.hobbyhavirov.cz (web pro sběratele) fB Hobbyhavirov.cz

 

Nově zdarma na Google Play a App Store naše vlastní informační aplikace Numis Info

 

#zlatobezdph #hobbyhavirov #mince #numismatika #ceskylev

 

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Poptavkový formulář