fb
Popis fotky Hobby filatelie numismatika

Jsme smluvními partnery
České mincovny a České národní banky

Sada čtyř stříbrných mincí Fantastický svět Julese Verna proof (ČM 2018)

Sada je kompletní.

Celý popis produktu
vyprodáno
Cena: 6 990
Sazba DPH: včetně DPH 21 %
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis produktu

Nové weby s novou službou. Zdarma a rádi vám zkompletujeme výše uvedenou sérii mincí (Vynálezy Julese Verna) z České mincovny. Garance kompletnosti zdarma. Doprava kompletní sady zdarma.

 

Tuto službu již léta poskytujeme našim zákazníkům kamenné prodejny.

 

Proto jsme se rozhodli na nových webech nabídnou již hotový produkt.
Cena je stanovena součtem emisních cen mincí včetně etue pro jejich uloženi.

 

Sada se skládá ze 4 kusů mincí nebo medailí (Ponorka Nautilus, Vzdušná loď Albatros, Ocelový parní slon, Měsíční dělo Kolumbiad ) a plechové etue.

 

 

Materiál: Stříbro
Váha: 4x 31,1 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Emisní náklad: 1000 ks
Datum emise: září 2018
Balení: Plechová etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent: Niue
Nominální hodnota: 1 NZD

 

 

Fantastický svět Julese Verna

 

Potápění u exotických ostrovů, létání letadlem v době, kdy se o něm teprve snilo, cestování kolem světa jako otázku cti, poznávání živočichů z legend, údiv a úžas nad stroji, kterým se ještě nedávno smáli i odborníci, ochutnávku jiných stylů života… To všechno (nejen) nám umožnil francouzský vizionář, spisovatel, ve své době zneuznaný literát, člověk s kapkou dobrodruha v krvi, od jehož narození letos uběhlo již 190 let. K poctě jeho představivosti, jejíž ,,šrafované“ produkty se staly inspirací mnoha vynálezců, filmařů a snílků,  Česká Mincovna připravila sadu 4 mincí. A kdo že je tím poctěným? Hádali jste správně – Jules Verne.  

 

Jules Verne se narodil 8. února 1828 v Nantes. Už ve svých 11 letech se dle legendy vkradl na loď plující do Indie, leč rodiče jeho dobrodružství včas ukončili. Vystudoval práva, nicméně dráha literáta ho přitahovala víc (do literárních kruhů jej uvedl Alexandre Dumas st.). Již od mládí psal bez většího úspěchu divadelní hry, básně a povídky. Zlom nastal až roku 1863, kdy vyšlo Pět neděl v balonu. Román měl tak velký úspěch, že Verne dostal od vydavatele Hetzela smlouvu na 20 let. Mohl se tedy věnovat pouze psaní a jeho další počiny, jako např. Dvacet tisíc mil pod mořem, Cesta do středu Země, Cesta kolem světa za osmdesát dní, nebo Tajuplný ostrov na sebe nenechaly dlouho čekat. Smrt si pro Verna přišla 24. března 1905 v Amiens.

 

Ponorka Nautilus

 

Verneův román Dvacet tisíc mil pod mořem nám představil nejen nevšední lokace, ale i nevšední hrdiny: poněkud povýšeného přírodovědce profesora Aronnaxe, jeho komicky (a občas i kómaticky) klidného sluhu Conseila, neustále rebelujícího harpunáře Neda Landa a poněkud nevyrovnaného kapitána Nema. Největším „hrdinou“ je ale bezesporu Nemova ponorka Nautilus-vědecké stanoviště, plné zázraků přírody, svatyně umění, která ale zároveň slouží jako nástroj osobní pomsty svého velitele Nema. Mince zobrazuje moment útoku krakatice na Nautila, zatímco její posádka se připravuje v podpalubí k (pro některé poslední) obraně. 

 

Vzdušná loď Albatros

 

Jedním z nejkomplikovanějších strojů z románů Julese Verna je Albatros. Vrtulník s lodním trupem se objevuje v díle Robur Dobyvatel, je vybaven 37 stožáry, na každém jsou 2 protiběžné vrtule poháněné elektřinou. Na palubě dále můžeme najít 3 kajuty, v nichž se nacházejí strojovny, kuchyně, místnosti hlídky a kormidelníka a místnosti obytné. Jakkoliv se zdá býti tento dopravní prostředek bezpečný, stabilita nepatří k jeho přednostem. Doporučujeme proto cestovat s Roburovými Aerolinkami pouze literárně.

 

Měsíční dělo Kolumbiad

 

Chcete být originální? Chcete překvapit své přátele vyprávěním nějakého neotřelého zážitku, jenže nevíte jak na to? Inspiraci vám může nabídnout motiv této mince – měsíční dělo Kolumbiad z románu Julese Verna Ze Země na Měsíc. Tři členové jistého klubu se tímto 270 metrů dlouhým, 60 000 tun vážícím zázrakem ráže 2,7 metru nechali vystřelit z Floridy na Měsíc. Dělo mělo tlusté stěny (cca 2 metry), takže jediné, co potřebujete, je odvaha. Na závěr ještě dodejme, že tato kniha inspirovala první vědeckofantastický film a jeden z prvních celovečerních filmů vůbec (měl neuvěřitelných 15 minut) Le Voyage dans la Lune režiséra Georgese Meliése z roku 1902.

 

Ocelový parní slon

 

„Parní slon-překoná každý života sklon“ chce se říct, když se pročítá specifikaci stroje, který je námětem této mince. Lokomotiva ve tvaru slona, jíž pro svůj román Zemí šelem vymyslel Jules Verne, je totiž opravdu dopravním prostředkem par excellence. Posuďte sami: dokáže zdolat 10-12° stoupání, umí plavat (vesluje přitom nohama), vyvine neskutečnou rychlost 2 km/h, uveze (nebo spíš utáhne) 2 vozy s kajutami, barem, salonem a knihovnou a svou parní silou „přepere“ 3 živé slony. Co víc si může rádža v roce 1866 přát? Snad jen ostrahu pro zlaté kly své multifunkční „slonomotivy“.

 

 

Nejlepší ceny a nejširší sortiment pamětních mincí a medailí naleznete jedině u nás. 

 

Jsme již deset let jediná prodejna s kompletním sortimentem České mincovny a ČNB v Moravskoslezském kraji. Navíc u nás naleznete položky, které jsou v Praze, nebo v Jablonci nad Nisou již vyprodané.

 

Nakupujte mince a medaile v Havířově, podpoříte náš region. Budeme se o vás starat s láskou a velmi diskrétně. GDPR jsme zavedli již před léty…

 

Váš Petr Maďa – autorizovaný prodejce ČM a ČNB
Kamenná prodejna Šenovská 1, 736 01 Havířov

 

www.zlatobezdph.cz (web pro investory) fB Zlatobezdph.cz
www.hobbyhavirov.cz (web pro sběratele) fB Hobbyhavirov.cz

 

Nově zdarma na Google Play a App Store naše vlastní informační aplikace Numis Info

 

#zlatobezdph #hobbyhavirov #mince #numismatika #ceskylev

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Poptavkový formulář